accordionapplearrow-btnarrow-downarrow-left-simplearrow-leftarrow-right-simplearrow-rightcard-arrowcheckconfigurecta-arrowcz-flagdownloaddropdowngoogle-playicon-testinfologo-symbol-currentcolorlogo-symbolmailmessengerphonepinplayplusquotesocial-besocial-fbsocial-igsocial-pinsocial-vimeosocial-youtubespintreezoom

České WPC terasy

Terasy z kompozitního
dřeva Terafest®
Hero2019 ForestPlus Merbau

Česká terasa z kompozitního materiálu je krásná, kvalitní a dlouho vydrží. Ve Woodplasticu věnujeme každému z prken Terafest® patřičnou péči. Začíná to výběrem kvalitního dřeva z obnovitelných zdrojů a volbou zdravotně nezávadného a recyklovatelného panenského polyethylenu. A z hotové patentované směsi pak za pomoci přesné laserové technologie extrudujeme čistý finální výrobek.

Poznejte terasy Terafest®

Povrchy terasových prken

TERAFEST Serie Forest Palisander
Řada Forest

Vzhled evokující luxusní exotické dřevo

TERAFEST Serie Natur1 Teak
Řada Natur

Vzhled přírodního dřeva s letokruhy

TERAFEST Serie Rustic Inox
Řada Rustic

Povrch evokující drásané dřevo

TERAFEST Serie Smooth Eben
Řada Smooth

Hladký broušený povrch pro nadčasový vzhled

TERAFEST Serie Groove Cedar
Řada Groove

Drážkovaný povrch pro zvýšenou bezpečnost

Terafest Intro image V1 TERAFEST Piktogram CZ 04 Design WHITE
Terafest® vydrží
Více radostí, méně starostí

Může to být nádherné plnoprofilové prkno s dekorem, který evokuje exotické dřevo. Může to být široké prkno MAX se sametově hladkým povrchem a jemným žíháním, na kterém nejsou vidět nečistoty. Volba barevného odstínu je díky velkému výběru potěšením. Milujete světle cedrovou? Je to jako kdyby na vaši terasu stále svítilo slunce. Anebo upřednostníte luxusní ebenovou? Přirozeně působící barvy prken Terafest® byly navrženy tak, abyste je mohli sladit s prostředím, které máte rádi.

Ať už bude vaše volba jakákoli, jednu jistotu vám nikdo nevezme. Terasa od osvědčeného českého výrobce vám vydrží desítky let. Stále bude reprezentativní, bezpečná a příjemná na dotyk. Žádné třísky, lámání nebo změna barvy. Prkna Terafest® vydrží velký nápor. Nejenom, že jsou minimálně nasákavá a rezistentní vůči bazénové chemii i slané vodě. Nevadí jim ani intenzivní a dlouhotrvající UV záření, tuhý mráz, vrstvy sněhu, prach, bláto či zbytky trávy.

FOTO Terasy lide V2 TERAFEST Piktogram CZ 02 Bezpecnost WHITE
Terasy z WPC
Nejlepší řešení k domu i k bazénu

Naše prkna jsou určena pro vnitřní i venkovní instalace k rodinným domům, bazénům, pergolám, zimním zahradám, balkonům, rezidenčním terasám, pro výstavbu pěších lávek a nábřežních mol nebo k instalaci městských mobiliářů. Všechny produkty splňují přísná kritéria metodiky BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method), která hodnotí návrhy a realizace budov s důrazem na trvalou udržitelnost a jejich vliv na životní prostředí.

kompo natur palisander HiRes TERAFEST Piktogram CZ 01 Udrzba WHITE
Terasa na generaci
Výhody dřevoplastu

Výrobky z kompozitního materiálu jsou ideální pro venkovní instalaci díky tomu že WPC prkna mají „samočistící“ schopnost pokud jsou vystavena účinkům UV záření a vody. Proto množství dešťových srážek a intenzita slunečního svitu působící na vaši terasu výrazně ovlivňují četnost a postupy při její údržbě.

Terasová prkna Terafest nevyžadují spádování. Mírný spád přibližně 1 cm na metr délky ale zlepší samočistící efekt, terasa rychleji oschne a sníží se výskyt vodních prachových skvrn. U zcela nebo částečně zastřešené terasy je proto třeba počítat s častějším oplachováním pomocí většího množství vody.

Další velkou výhodou je tvarovatelnost. Narozdíl od WPC materiálů, která obsahují PVC, lze prkna Terafest® ohýbat teplem (např. horkovzdušnou pistolí). To se ukazuje jako obrovská výhoda například u teras k bazénům, které mají kruhový či kapkovitý tvar. Je však třeba postupovat obezřetně, aby nedošlo ke spálení materiálu. Nejsnáze se ohýbají prkna s užšími profily.

FOTO Terasy lide V3 2
Domluvte si schůzku zdarma
Jak vybrat správnou terasu

Klienti k nám přicházejí s představou, jak by jejich terasa měla vypadat a často jsou v zajetí určitých stereotypů. Terasy Woodplastic ale nabízí nespočet barevných možností a samotné vás překvapí, jak může být konečný produkt originální.

Během profesionální konzultace se dozvíte, jaké možnosti dřevní kompozit nabízí a které budou ideální pro vaši stavbu. Odborník vás zdarma navštíví, poradí vám s výběrem prken, návrhem i kalkulací. Také vás upozorní na řadu praktických detailů. Jaký povrch vybrat, pokud máte částečně zastřešenou terasu? Jak zajistit, aby na terase nebyl vidět pyl z nedalekého řepkového pole? Na jaké drážky vsadit v případě, že vedle terasy roste jehličnan? Jaký kladečský plán zajistí minimalizaci ztrát z odpadu? Jsme zde pro vás a odpovíme na všechny vaše otázky.

FOTO Terasy Instalace01
Vyplatí se Terafest?
Kolik stojí WPC terasy

Vstupní investice do nové terasy z kompozitního materiálu může být vyšší než například u evropského dřeva či dutinkového WPC. Velkou výhodou WPC teras ale je, že nevyžadují žádnou povrchovou údržbu. Nemusíte je každoročně ošetřovat proti dřevokazným houbám, hmyzu nebo je olejovat jako v případě dřevěných teras. I tak zůstanou dokonalé po mnoho let.

Náklady na prkna z kompozitního dřeva se pohybují kolem 2 500 Kč za m2. Dřevěné terasy stojí sice 500–800 Kč za m2, ale k této částce si musíte připočítat i pravidelné náklady spojené s údržbou. V konečném důsledku zjistíte, že vyšší pořizovací cena prken z kompozitního materiálu se vám vrátí již za 3 až 5 let. Podívejte se na srovnávač, který vám výhody kompozitních teras přiblíží více. Návrh terasy, zaměření a cenová kalkulace je vždy zdarma a vybrat si můžete z naší velké sítě certifikovaných partnerů v České republice i na Slovensku.

FAQ

Často se nás ptáte

01

Zvládnu montáž terasy svépomocí?

Ano. Při pečlivém dodržení motnážního návodu, který naleznete v sekci Ke stažení.

02

Nevyšisují se mi terasová prkna vlivem slunce?

Kompozitní materiál Terafest® se vyznačuje vysokou barevnou stálostí. V průběhu let sice dochází k mírným změnám barvy a struktury povrchu, ale během celé životnosti neztrácí svůj původní barevný charakter. Toto barevné vyzrávání, které je nejintenzivnější v prvních měsících po instalaci, dává terasám přirozený vzhled a přírodní patinu. Terafest® obsahuje zhruba 60 % dřeva (dřevní moučka), které jakožto přírodní materiál reaguje na působení slunce a vody. Již od prvního vystavení prken povětrnostním účinkům dojde k zahájení procesu barevného vyzrávání. Voda za přispění slunce postupně vyplavuje ze dřeva na povrchu prken lignin a tanin, a tím dochází k jeho postupnému zešednutí. Na začátku tohoto procesu získá povrch prken žlutavý nádech, který však poměrně rychle mizí. Rychlost tohoto procesu je závislá na intenzitě slunečního svitu a na dešťových srážkách. Rovnoměrnost v rámci terasy je pak dána její orientací, případně zakrytím střechou, nábytkem a dalším. Z tohoto důvodu vám doporučujeme v prvních měsících po instalaci terasy nenechávat zahradní nábytek, květníky, slunečníky, grily a další příslušenství na jednom místě, ale průběžně po terase posouvat. U zastřešených teras je vhodné nahradit působení deště častějším spláchnutím vodou. Doba vyzrávání je u otevřené terasy zhruba od 3 do 6 měsíců, u zastřešené až po dobu jednoho roku. Po tomto období získá povrch prken konečný odstín, který se již nemění, tedy pokud nedojde k jeho mechanickému poškození.
03

Jak mám terasu ošetřovat?

Kompozitní materiál Terafest® instalovaný ve venkovním prostředí nevyžaduje žádnou impregnaci nebo moření a lakování. Veškerá údržba spočívá v občasném opláchnutí vodou. Nicméně alespoň dvakrát ročně – na jaře a na podzim – doporučujeme intenzivnější čištění, kdy je třeba odstranit prach, pyl, a jiné organické nečistoty.. Pro běžné znečištění stačí kartáč (ne drátěný) mýdlo a voda nebo běžné čisticí prostředky pro domácnost. K dispozici jsou také speciální čisticí prostředky pro WPC materiály. Na udržované terase se také výrazně snižuje riziko uklouznutí a to především za mokra. Vždy dbejte na čistotu spár mezi prkny, které slouží ke snadnému odtoku vody a odvětrání vlhkosti ze spodní strany terasy. Toto doporučení platí především pro profil TOP s překrytou spárou mezi prkny.
04

Jaká je záruka?

Prodloužená záruka na produkty Terafest® v délce 25 let je platná pro všechny produkty z kompozitního dřeva v rozsahu proti dřevokazným houbám, hnilobě a hmyzu ve standardních podmínkách. Pro všechny ostatní případy platí záruka 60 měsíců. V rámci záruky vám vyměníme poškozené produkty. V případě, že daný produkt již nebude vyráběn, vyměníme ho za podobný. V rámci této záruky nelze nárokovat žádné další finanční nebo jiné odškodnění. Montáž a veškeré ostatní práce a náklady spojené s výměnou obkladových profilů jsou ze záruky vyňaty.